KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Gouache 10155024

nr 1015 5024

Aly Ben Salem

(1910-2001), Sverige

Gouache, Aly Ben Salem (1910-2001), Kvinna, signerad, 39x28

Aly Ben Salem, född 1910 i Tunisien, död 2001, svensk/tunisisk målare.

Utrop:

6.000 kr

Såld:

6.200 kr

måndag 25 januari 2016
kl 20:05:22

  • Klassiska

Aly Ben Salem

Läs mer om Aly Ben Salem
Gouache